Choď na obsah Choď na menu
 

Váš slávnostný deň je dňom výnimočným, preto Vám ponúkame možnosť svoj deň s veľkým „D“ osláviť  nie len v krásnom ale aj elegantnom prostredí v kruhu svojich najbližších.

Tento slávnostný deň patrí len Vám a my chceme urobiť všetko preto, aby ste sa cítili nie len príjemne ale aj aby naše služby zapadli do mozaiky Vašich predstáv. Ponúkame Vám priestor s kapacitou 140 osôb v dvoch miestnostiach, v priestore je situovaná časť s tanečným parketom a pódiom pre hudobníkov. Taktiež dávame do pozornosti salónik s kapacitou 30 osob, alebo možnosť zorganizovanie Vášho podujatia aj mimo priestorov našej budovi / spoločesnká hala, kultúrny dom a iné /. Miestnosť je vybavená klimatizáciou, plazmovou obrazovkou, bezplatným pripojením na WIFI sieť, zvukovou a svetelnou technikou. 

K dobrej nálede patrí aj dobrá hudba, ktorú Vám radi zabezpečíme prostredníctvom  - hudobnej skupiny A - Z ŠTÝL alebo Dj Vašeka Valentu. Ide o hudobné zoskupenia, ktoré vytvoria tú správnu náladu na Vašej oslave. 

kapela.jpg

Krásna výzdoba jednoznačne patrí k dobre zorganizovanej akcií, pričom vytvára príjemnú atmosféru, preto Vám ponúkame možnosť vlastnej kreativity týkajúcej sa výzdoby. V prípade záujmu Vám vieme ponúknuť výzdobu, v ktorej sú zahrnuté návleky na stoličky, štóly, obrúsky sviečky, dekorácie zo živých kvetov a iné.

Ak potrebujete ubytovať hostí na Vašom podujatí ponúkame vám ubytovanie v penzióne Zora za zvýhodnenú cenu 10,00 € / osobu – noc.

Kuchári reštaurácie Zora pre Váš výnimočný deň zostavili kvalitné, chutné a špeciálne menu, z ktorého si podľa vlastného gurmánskeho vkusu viete sami vybrať to, čo máte najradšej. V prípade záujmu Vám vieme ponúknuť aj polnočný bufet /teplé a studené pulty/, ktoré veríme, že vyhovejú nie len Vám oslávencom a aj Vaším hosťom. V prípade záujmu Vám naši kuchári radi jedlo podľa Vašej požiadavky upravia. Ponúkame Vám aj bezlepkové a vegetariánske jedlá.

Záujemcov veľmi radi privítame v našej reštaurácii, pričom ich radi oboznámime s priestormi našej sály, podmienkami organizácie slávnostnej hostiny či ponúkaným špeciálnym menu.