Choď na obsah Choď na menu

CENNÍK

 GALÉRIA

 

 

Termálne kúpalisko Podhájska 

Termálne kúpalisko Podhájska, nachádzajúce sa na juhu Slovenka neďaleko Šurian, poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie tak v letnom ako i v zimnom období.Návšetvíkov kúpaliska tvoria nielen Slováci, ale aj turisti z Čiech, Poľska, Maďarska, Rakúska a iných krajín. Počas letnej sezóny je návšetvníkom k dispozícii deväť bazénov a tobogán. Súčasťou termálneho kúpaliska je aj novootvorené Wellness centrum Aquamarin.

http://www.tkpodhajska.sk/

podhajska-aquamarin.jpg

 

Múzeum Šurany

Mestské múzeum v Šuranoch so svojou expozíciou sídli v budove pôvodnej ortodoxnej synagógy (NKP) postavenej v roku 1916. Patrí medzi najkrajšie synagógy na Slovensku. Židovská obec v meste už neexistuje a synagóga po rekonštrukcii interiéru slúži od roku 2005 ako kultúrny stánok. Usporadúvajú sa tu výstavy, koncerty, prednášky a besedy.

Mestské múzeum oficiálne vzniklo 6. septembra 2007 uznesením mestského zastupiteľstva, ako súčasť Mestského kultúrneho strediska v Šuranoch. V tom roku bolo zaregistrované aj na Ministerstve kultúry SR. Slávnostné otvorenie expozície sa udialo 21. septembra 2007 v čase tradičného šurianskeho jarmoku. 

http://www.surany.sk/organizacie/mestske-kulturne-stredisko/mestske-muzeum-surany-synagoga

synagoga-surany.jpg

 

Nitriansky hrad 

Nitriansky hrad situovaný na skalnom brale mal vždy strategický význam, lebo bol prirodzenou pevnosťou nad meandrom rieky Nitra. Už v 13-tom storočí bol hrad tak dokonale opevnený, že vydržal útok Tatárov. Najstaršou zachovalou stavbou je románsky kostol sv. Emerama. Dominantou hradného areálu je katedrála, biskupský palác a mohutné opevnenie s vystupujúcimi bastiónmi. Jednotlivé objekty viackrát prestavali, súčasná podoba hradu je v zásade z konca 17. storočia, kedy hrad po protitureckých bojoch opevnili. Vzhľadom na svoje historické a architektonické hodnoty patrí areál hradu v Nitre medzi základné dokumenty dejín Slovenska.
Dnes na hrade sídli biskupský úrad.

http://www.muzeum.sk/?obj=hrad&ix=nh

nitrianski-hrad.jpg

 

Arborétum Mlyňany 

Arborétum Mlyňany SAV je špecializované pracovisko Slovenskej akadémie vied, botanická inštitúcia, ktorá spravuje najväčšiu zbierku cudzokrajných drevín na Slovensku a jednu z najbohatších v strednej Európe. Arborétum založil v roku 1892 Dr.Štefan Ambrózy-Migazzi, šľachtic pochádzajúci z maďarskej Tane (dnes Tanakajd). Jeho projekt vždyzeleného parku (Semper vireo) na ploche 40 ha patrí k prvým úspešne realizovaným veľkoplošným výsadbám vždyzelených drevín v Strednej Európe.

http://www.arboretum.sav.sk/

arboretum.jpg